• ساعت : ۹:۳۵:۱۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ 
  • کد خبر : ۱۹۵۵
    /  2
تهیه عكس هوایی شهرجناح با پیشرفته ترین روش های دنیا
عکس هوایی شهرجناح با پیشرفته ترین پهپادهای دنیا برداشت شد.

* عکس هوایی شهرجناح با پیشرفته ترین پهپادهای دنیا برداشت شد.

* مهندس جلالی شهردارجناح بااعلام این خبر افزود تهیه عکس هوایی و نقشه پایه شهرجناح با پیشرفته ترین دستگاه موجود در ایران و دردنیا برداشت شد.

* پهپادمدل Sensefly و از نوع eBee RTK/PPK به مساحت 1200 هکتارازشهرجناح را در مدت زمان 4 ساعت با دقت 4 سانتیمتر خطا برداشت نموده است.که در قیاس با برداشت زمینی حداقل 6 ماه زمان نیاز داشت. محصول کارعلاوه بر نقشه های سنتی خطی مانند توپوگرافی و عوارض های موجود درسطح شهر،محصول جدید ارتوموزاییک مدل رقومی زمین که DSM و DTM را نیز شامل می شود که نیاز به تفسیر در آن بسیار اندک بوده و خود عکس گویای اطلاعات موردنیاز بوده که  برای افراد غیر متخصص نیز قابل بررسی و تفسیر می باشد.

* عکس هوایی شهر جناح در مقیاس یک پانصدم تهیه شده است .عکس های هوایی تهیه شده پاسخگوی نیازهای فنی،عمرانی،محیط زیستی شهر بوده و کاملاً اجرایی است.عکس های تهیه شده سندی زیربنایی فنی و حقوقی برای شهر خواهد بود.

* شهردار جناح افزود عکس تهیه برای شهرجناح و توسط این شهرداری با بالاترین مقیاس و جدیدترین روش های موجود در دنیا انجام شده است.درحال حاضر در استان هرمزگان اولین شهر و در کشور ششمین شهر هستیم که به این متد و روش و با بالاترین استانداردهای کشور و دنیا عکس هوایی تهیه نموده ایم.

* مهندس جلالی با تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر گورانی مدیرشهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد به زودی طرح تفصیلی شهر نیز بر اساس عکس هوایی جدید به روزرسانی شده و جهت تصویب نهایی به کمیسیون ماده 5 ارجاع خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها